ادامه پریش-نویسه ها 19

١- هنگ شترسواران‌: دیروز حدود ساعت ۶ از زیر پل گیشا تاکسی گرفتم و تا زیر پل ملاصدرا خوشحال و خندان از اینکه ترافیکی در کار نبوده، آمدم. چشمتان روز بد نبیند که از ملاصدرا تا سر نیایش، چمران ترافیک شب عید را تجربه می کرد تا بالاخره عوامل ترافیک زا کشف شدند. هنگ شترسواران عزادار. گروهی احمق به راحتی چنان دردسری برای مردم درست کرده اند که نگو. واقعا چند لحظه گیج بودم که مگر می شود ترافیک یک شهر را به این راحتی مختل کرد. بعد با خودم کنار آمدم. کرده اند و شده است. به همین راحتی. اشکال از خود ماست. به نظر شما کسی فریاد می زند که این مسخره بازی ها را متوقف کنید؟ به نظر شما اصلا وقت فریاد زدن برای ملتی که سرش را عمیق زیر برف فروکرده رسیده است؟ فکر می کنم بهتر است هنوز چندسالی منتظر بمانیم. بیخود حس می کنیم که ما باشعور و فرهنگیم. همه ما انگار در حد شاشبند شدن ترسیده ایم. به همین راحتی.

٢- حکایت ما جریان مردم شهری است که حاکمی زورگو داشت و هیچ اعتراضی نمی شنید، تا آنکه تصمیم گرفت برای رد شدن مردم(که همه کشاورز بودند) از دروازه شهر، پول بگیرد. صدای اعتراضی بلند نشد و حاکم گفت بجز پول، دو نفر از گماشتگان باید ترتیبتان را هم بدهند. باز هم صدای اعتراضی بلند نشد ولی مردم در صفهای طولانی منتظر می ماندند. حاکم برای سرکشی به دروازه شهر رفت و پیری به اعتراض لب گشود: حضرت حاکم لطف کنید چند نفر "بکن" اضافه کنید که مردم اینقدر در صف معطل نشوند.

اگر فکر می کنیم که هر روز ترتیب ما را نمی دهند، تعداد دفعاتی که در روز به اسفنکتر بدبختمان فشار می آید را بشماریم. نتیجه حیرت انگیز خواهد بود.

٣- دخترجان یادت باشه فقط وقتی کفشهاتو در بیار که اون ساعتش رو دراورده باشه، وگرنه جلوش لخت به نظر میرسی. قربانت: پاملا اندرسون

۴- به حول و قوه الهی امسال حتی یک ایمیل یا اس ام اس برای شب های یلدا و والنتاین و مشابه نداشتیم، ان شاالله دوستان برای سپندارمذگان و برخی موقعیت های مشابه خودشان را کنترل کنند.

۵- گاهی که هدفون را تا ته در گوشت فروکرده ای و به دنبال آهنگ های دلخواهت، مدام "ترک" ها را رد می کنی، صدای مردانه محکم و خشدار شاملو در گوشت می پیجد:

بنگر ز جهان چه طرف بر بستم، هیچ / وز حاصل عمر چیست در دستم، هیچ

شمع طربم ولی چو بنشستم، هیچ / من جام جمم ولی چو بشکستم، هیچ

/ 1 نظر / 14 بازدید
ساناز

چقدر آدم ترقیب می شود که یک اس ام اس جانانه براس سپندارمذگان و یکی هم برای چهارشنبه سوری یکی هم اختصاصی برای نوروز برایت بفرستد! بقیه رفقا را هم تشویق کند که همه همین کار را بکنند. [زبان]