اين در دری...

سلام. بدترین چیز دنیا همین نوشتنه به خدا! مجبورم همه لحن و شیوه نوشتن مورد علاقه رو کنار بذارم!!!!

چند روز پیش بعد از مدتها کلمه کاملا جدیدی در روزنامه شرق دیدم. بعد فهمیدم که انگار خیلی هم جدید نیست و ۲-۳ بار دیگر هم سر از نامه و نوشته بقیه در آورد. در راستای آنکه این لغت خیلی حیاتی است و نبودش چون هوا خنده را از آدم می گیرد، تصمیم به اشاعه آن گرفتم.

مشحوذ! هل من ناصر ینصرنی؟

از آنجا که مملکت مترقیه ایران بر اساس اصول اصیل ذیمقراطیه اداره می گردد و ظل ظفرنمون ریاست جمهور فاتح الکلمبیه بر تارک آن لعل لامع است و کلیه امورات مملکتی محسوب دولت علیه است و حساب و کتاب امور نیز بر همگان چون خورشید عیان و درخشان است لازم بر خود می دانیم که در امور مکتوبات نیز بر لغات نامانوس خط بطلان کشیده و آنها را از درجه اعتبار ساقط و منحط کنیم. فلذاست که در شوارع غامض امورات متبوعات یومیه خواهان ایجاد تسهیلاتی برای نیل عاجل به مقصود و فحوای کلام هستیم که ضجرت لغات غریب بر لسان خوانندگان دشخوار نیاید. در این راه بعض لغات فارسی که فاقد وجاهت معنوی لازم هستند را به اعتبار سلاست کلام صرفنظر نموده و علی البدل جات مناسبه بر وزن های موزونه مستفید قرار خواهیم داد.

منبعد جهت اعلان و تشخیص حدود و ثغور کلیه امورات از لغت مشحوذ استفاده شود و لاغیر. امر فوق الذکر مدلول بر آن است که تحقیقات معموله و تفحصات مطروحه فی الباب هذه الغه، یهدینا الی المساله لا یحاسب فی هذه الایام و هو انقاذ المطرود من الطرد لدیه ثواب لایحاسب مقدارها الی آلاف الملایین الملائک، لو کان ذلک رجلا ام لغه.

فی الحال که بر عموم جمعیت ایران مرجح بودن مشحوذ بر الباقی لغات مستفیده فی المتبوعات مشخص است، لکل المومنین و المومنات و المسملین و المسلمات فی البلد هذه و فی کل البلاد الاسلامیه فی انحا العالم سیکون واجبا استعمال هذه اللغه بای نحو کان،‌لو کره المشرکون.

لیتکم تکونوا من توابین و نتمنی لکم شحوذا شحذاذا فی هذه الامور

/ 0 نظر / 4 بازدید