بخش اول: من

١- بعضی چیزها تمرین می‌خواهند، خوراک دائم. به چشمت هم نمی‌آید. مثل نوشتن و سـکـس. باید به هردو رسید تا نخشکند. هیزمشان را زیاد کرد. تمرینشان کرد. سراغشان نروی یادت می‌روند. نه که من قبلا خیلی خوب و زیاد و دلچسب می‌نوشتم ها! نه. ولی به هر حال می‌نوشتم گهگاهی و خودم هم گاهی از آن لذتی می‌بردم و قربان صدقه خودم می‌رفتم. در مورد دومی هم خانواده اینجا نشسته حرفی نمی‌زنم.

چندوقتی است ولی که نمی‌آید نوشتنم. یعنی بسیار زیاد ذهنی شده‌ام. جمله ها همه کوتاه هستند و بدون دنباله. جواب یک مقاله بلندبالا هرگز نوشته‌ای چندخطی نیست. یک فحش حداکثر دوبخشی کافی است برای اظهارنظر منفی و یا سکوت به نشانه تایید. برای خودم هم عجیب است. توانایی حرف زدنم هر روز کمتر می‌شود و همینطور نوشتنم. خوب البته جالب است که تا وقتی دست به کیبورد (چقدر این ترکیب استفاده از کیبورد به جای قلم را به کار ببرم تا دیگر بیمزه شود؟) نبرده‌ام کلمات می‌لولند، با هم ترکیب می‌شوند و به هم می‌سازند و با هم می‌جنگند. شروع به نوشتن که کردی باز هم برگه کاغذ سفید جلوی مغز و چشمت است.

برای هیچ چیزم تلاش نمی‌کنم و زحمت نمی‌کشم. مشکل بزرگی است.

دفعه بعد احتمالا در مورد اعتماد به نفس کاذبم و تاثیر دیگران بر آن و ضررش برای خودم (مخصوصا اینکه باعث می‌شود آدم خودش را چنان به حق بداند که دیگران نتوانند درکش کنند و اینکه در نقطه مقابل آنقدر آدم خودش را دست کم بگیرد که جرات حرف زدن نداشته باشد) خواهم گفت.

٢- هرگز آدم چیز فهمی در زمینه سیاست، اقتصاد، جامعه شناسی و موارد مشابه نبوده‌ام. گاهی از روی جوگیری چیزکی نوشته‌ام و مدتهاست که هیچ. طبیعتا از ترس نبوده. آنقدر خواندنی زیاد است که عملا نمی‌توان چیزی گفت و نوشت. هر روز تقریبا تمام نوشته ها را می‌خوانم (بالاخره اهواز و آبادان فاصله زیادی ندارند کا) و فکر می‌کنم که به اندازه‌ای خوب و زیاد نوشته می‌شود که من این وسط حرفی برای گفتن ندارم. پس فعلا می‌خوانییییم

٣- اگر میتوانید این لینک را بخوانید جالب است. هفته نامه ای که نام بردنش هم کفاره دارد در مورد لوگوی تهران امروز اراجیف جالبی نوشته. و این لینک هم باز اگر بتوانید بخوانید چند خطی است به طنز در مورد آن.

/ 2 نظر / 18 بازدید
کامیار

من میخونمت و میفهممت

ساناز

حالا امثال من که دیگه خانواده ندارن چه گناهی کردن که براشون نمی‌نویسی؟ هان؟