فواید پارازیت ها

شخص/موج/موهوم هایی به نام پارازیت وجود دارند. این گونه "چیز" ها تاثیر جالب و چالش برانگیزی بر زندگی ما دارند. ما را وادار به واکنش، فرار، تعامل و یا کارهایی دیگر می کنند. پارازیت ها معمولا به نام انگل هم شناخته می شوند، که در مورد خاص امواج چندان تعبیر جالبی به نظر نمی رسند.

پارازیت ها باعث می شوند که ما دلزده/خسته/عصبی/غمگین یا "چیز" دیگری شویم. ولی کارکردهای مثبتی نیز دارد.

در مقابل یک پارازیت چه می کتید؟ می توانید یکی از این راه ها را انتخاب کنید

1- ایستگاه گیرنده موج خود را عوض کنید. تبریک می گویم، اگر موفق شدید ایستگاهی بدون موج مزاحم پیدا کنید. دیر یا زود با حرکت شما یا شرایط جوی یا "چیز" دیگری یک پارازیت جدید به سراغ شما می آید.

2- گیرنده خود را خاموش کنید. خود را از "چیز"ی محروم می کنید که "چیز" دیگر پیوسته به آن به سراغتان نیاید. اگر عاقل باشید این کار را نمی کنید.

3- مرکز تولید "چیز" مزاحم راقطع کنید. اگر سشوار باعث پارازیت رادیو شد، سشوار را خاموش می کنید نه رادیو را. ولی نمی توانید زنان و مردان را از بچه دار شدن باز دارید. چون به هر حال می دانید که منظور من از این نوشتار انسان ها هستند.

4- فیلتر کنید! به همین راحتی. بگذارید پارازیت باشد و شما هم باشید و شمشیرزن چپ دست هم باشد. اگر پارازیت را نشنوید/نبینید/محل نگذارید، دیگر نیست. آدمی که اذیتتان می کند، فیلتر کنید. انگار که نیست. حسابی توی اعصابتان است، می دانم. ولی وانمود کنید که نیست. اقلا خودتان/مان اذیت نمی شوید/یم.

پارازیت گاهی چندان چیز بدی نیست. باعث می شود به درجه بالاتری از ثبات، انعطاف، تاثیر ناپذیری، مقاومت و "چیز" های احتمالا خوب دیگر برسید.

پ.ن 1: این نوشته صرفا یک تذکر به خود بوده و ارزش دیگری ندارد.

پ.ن 2: از این "چیز" خوشم می آید، آدم را خوب معلق نگه می دارد.

/ 0 نظر / 4 بازدید