پریش-نویسه‌ها 24

١- از آنجا که به کار بردن مدام "ادامه" در تیتر پریش-نویسه‌ها فاقد ارزش بود، از آن صرفنظر شد.

٢- شنیدن صداهای بلند (مانند موسیقی خصوصا با هدفون) هنگام غذا خوردن باعث نفخ می‌شود. دلیل آن ساده است: وقتی امواج با شدت بیشتری به دهان (که هنگام خوردن کاملا بسته نیست) و نیز پرده گوش و بینی برخورد می‌کنند باعث ایجاد موج در آستانه حلق می‌شوند که این موج هوا به همراه غذا به درون معده می‌رود (پدیده دیپولاسیون). کلا گوش دادن به موسیقی با هدفون و خصوصا صدای بلند در هر حالتی باعث این پدیده می‌شود، برای تحقیق آن کافی است در هنگام گوش دادن دهان خود را باز و بسته کنید تا ببینید چقدر در میزان صدایی که می‌شنوید موثر است.

مطمئنم بالاخره همین روزها محققی، پزشکی، کـ..خلی چیزی بیکار می‌شود و همچین اراجیفی از خودش در می‌کند.

٢- قیافه حق به جانب و مطمئن، و در عین حال همه چیزدان و فیلسوف، شرط اول حرف زدن در مورد انتخابات ریاست جمهوری است. دلایل دیگر مهم نیستند، هرکسی می‌خواهد بقیه را به قبول نظر خودش قانع کند. هزار دلیل برای رد کسی می‌آوریم و از همه می‌خواهیم که با وجود این دلایل به همان شخص رای دهند. دم خروس و قسم حضرت عباس. شما که همه را شر می‌دانید و از یک جنس، اجازه بدهید عجالتا آن شری که همه می‌گوییم "شر عظما" است برطرف شود، در مورد سایر مسائل صحبت می‌کنیم.

3- حالا نوبت قیافه گرفتن خودم است: میرحسین موسوی هر کاری در دوران نخست وزیری کرده است، گذشته. می‌دانیم که نمی‌توانسته در جریان کارهای مملکت نباشد. دستگیری و شکنجه و اعدام را می‌دانسته، قبول. آیا قدرتی برای جلوگیری در دستش بوده؟ از آن مهمتر اگر کشور را اداره نمی‌کرد، کسی می‌توانست؟ شک ندارم اگر آن زمان هم‌نظر و هم‌سو با آن جنایات نبوده، اقلا چندان کک محترمشان هوس گزیدن نمی‌کرده. بیایید فراموش کنیم، تا بعد. شاید نظامی دیگر.

4- هنوز در عجب اعجاز علاقه مردم به خاتمی هستم. کسی یک کلمه در مورد فساد اقتصادی او نبافت. روزنامه "توپخانه" هم به همه چیزش گیر داد جز این یکی. مردم هم احتمالا بیش از هر چیز او را راستگو می‌دانند. این تحلیل آبکی که چون خاتمی را قبول داریم باید از موسوی حمایت کنیم، به دلم می‌نشیند.

5- آرام آرام موجی دارد شروع می‌شود. چه کسی می‌گوید تقلب نمی‌شود؟ چرا فکر می‌کنید باید از رای ما صیانت شود؟ غیر از مجلس ششم کدام انتخابات بعد از مدتی دلسردمان نکرد؟ چرا یاد نمی‌گیریم 40 سال صبر داشته باشیم؟ از خرداد 76 فقط 12 سال گذشته است. بالاخره باید یاد بگیریم که در طول زمان به خواسته‌ها برسیم تا وقت کافی برای شناخت آنها داشته باشیم.

6- آبگوشتی بود؟ بهتر! این همه مردم حرف حسابی می‌زنند به کجایتان گرفتید؟

/ 1 نظر / 14 بازدید
ندا

یعنی رای نمیدی؟ بیا و به میر رای بده یا اصن ندا ولی اگه ندادی دیگه حتی حق نالیدنم نداری! البته اگه از من بخوای